جهت اجاره جرثقیل کفی سه تن و 4 تن با شماره 09120443017 تماس بگیرید. جرثقیل های کفی برای حمل و جابجایی کانکس و انواع بار تا تا وزن سه کاربرد دارند. برای اجاره جرثقیل های 7 تن و بالاتر با شماره 09122503250 تماس بگیرید.

اشتباهات مهلك در كار با جرثقيل

وقتی قصد بلند کردن اجسام سنگین را داريد، باید محتاط باشید زیرا به راحتی می توانید به خود و سایرين در محل اجراي پروژه صدمه بزنید. در اين مقاله برخی از اشتباهات رایج که توسط ارائه دهندگان ناشي خدمات جرثقيل انجام می شود را به شما خواهيم گفت:

عدم ارائه آموزش صحيح به اپراتور جرثقيل

جرثقیل ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که بار را تحمل کند. گاهي ممکن است تجهيزات قادر به تحمل بار نباشند و قلاب يا سيم بكسل در برخي موارد پاره شود يا بشكند. مهارت فوق العاده ای نیاز است تا در هنگام بروز چنين مشکلاتي عملكرد صحيحي داشته باشيد.

بعضي افراد فكر مي كنند همينكه بار را به جرثقيل قلاب كنند كار تمام است و مي شود بار را برداشت. اين تصور به هيچ وجه درست نيست. در صورتیکه بار را به درستی وصل نکنید ، خطر سقوط بار و آسیب رساندن به شما و افراد در محل پروژه دور از ذهن نخواهد بود. براي جلوگيري از مواجهه با چنين مشكلي بايد آموزش هاي لازم را به اپراتور جرثقيل بدهيد. شما باید به آنها بیاموزید که چگونه بار را به درستی قلاب كنندو در صورت بروز مشکل، چه کارهایی انجام دهند.

انتخاب جرثقيل و تسمه مناسب

هر باري نيازمند تجهیزات و ایمنی منحصر به خودش مي باشد. این بدان معناست که اگر از جرثقيل، تسمه و قلاب هاي مناسب استفاده نمي كنيد ، خود را برای مشکل مهيا کنید. بسیاری از افراد بدون توجه به وزن و اندازه بار، به طور تصادفی تجهيزات بلند كردن از جمله سيم بكسل و قلاب را انتخاب می کنند. این مسئله فاجعه بار است و معمولاً منجر به بروز حوادث در محل پروژه می شود.

 main gallery

عدم توجه به توانايي تسمه قلاب

وظيفه ي تسمه تحمل بار است و موفقیت پروژه به کیفیت تسمه اي بستگي دارد كه بار را به آن قلاب مي كنيد. بسیاری از افراد اجازه می دهند تا تسمه، گرد و غبار ، خاک ، زباله ها و سایر مواد را جمع آوری کند که نه تنها ظاهری زشت به آن می بخشد بلکه باعث خراب شدن تسمه می شود.

برای اینکه خيال شما نسبت به استحكام تسمه براي تحمل بار راحت باشد، باید از آن به خوبي مراقبت کنید، مرتباً آن را تمیز كنید و در صورت نیاز باید آن را روغن کاری کنید.

عدم مراقبت صحيح از جرثقیل

اپراتورها معمولا پس از انجام كارشان چه مي كنند؟ جرثقيل را در پاركينگ خوابانده و منتظ كار بعدي مي شوند. اين در حاليست كه يك اپراتور باتجربه جرثقيل، مسئوليت مراقبت از ماشين را نيز عهده دار بوده و نسبت به آن احساس مسئوليت مي كند. انجام معاينات دوره اي جرثقيل از جمله كارهايي است كه اپراتور جرثقيل بايد حسياسيت خاصي روي آن داشته باشد و خدمات فني و كارهاي انجام شده بر روي جرثقيل را به همراه تاريخ، در دفتري ثبت كند. شما باید بعد از انجام هر كاري جرثقيل را تمیز کرده و قطعات آن را روغن کاری کنید. در صورت وجود بخش هاي معیوب نیز باید دستگاه را در اسرع وقت تعمیر کنید.

يكي ديگر از نكات مهم كار با جرثقيل اين است كه بيش از توانش به آن بار تحميل نكنيد.

عدم توجه به محدوده بار مجاز يا load chart جرثقيل مي تواند خسارات جبران ناپذيري را به شما تحميل كند. هنگامی که شما حد وزن مجاز را رد كنيد، خطر شكستن دكل جرثقيل، سقوط جرثقيل و پارگي تسمه يا قلاب وجود دارد.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .