جهت اجاره جرثقیل کفی سه تن و 4 تن با شماره 09120443017 تماس بگیرید. جرثقیل های کفی برای حمل و جابجایی کانکس و انواع بار تا تا وزن سه کاربرد دارند. برای اجاره جرثقیل های 7 تن و بالاتر با شماره 09122503250 تماس بگیرید.

خدمات جرثقیل: قوانين به کار گیری جرثقیل

وقتی با یک جرثقیل کار میکنید باید نکاتی را رعایت کنید که کارتان به خوبی پیش برود. نکاتی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

هنگام بلند کردن بار از اطراف جرثقیل مواظب باشید

این نوع بارگیری­ها زمانی انجام میشود که بار دقیقا زیر جرثقیل نیست و یا هنگامی که اپراتور سعی میکند با استفاده از برجک نیرویی را با بار وارد کند که آن را در جهت افقی جا به جا کند.

شما باید در بارگیری­هایی که بار در آنها باید به صورت افقی جا به جا شود دقت زیادی داشته باشید.دلیل این احتیاط این است که با انجام این کار به طور نادرست شما میتوانید صدمات زیادی به خودتان و به افراد اطرافتان وارد کنید.

هنگام بلند کردن بار از روی زمین یا هر جای دیگر بار مانند پاندولم آنقدر تکان میخورد که دقیقا زیر مرکز نیرو قرار گیرد. اگر اپراتور دقت لازم را در انجام کارش نداشته باشد این عمل میتواند صدمات جدی­ای را به افرادی که اطراف جرثقیل کار میکنند و همچنین تجهیزات اطراف دستگاه وارد کند.

هنگام بلند کردن اشیاء ممکن است زنجیر از غلطک جرثقیل مقداری در برود. این عمل ممکن است آسیبی جدی به زنجیر یا طناب وارد کند. همچنین قرقره و خود جرثقیل نیز ممکن است آسیب ببینند. در صورت پاره شدن زنجیر ممکن است به افرادی که با شما کار میکنند و همچنین شیئی که آن را بلند کرده اید صدمات سنگینی وارد شود.

کشیدن افقی بار در صورتی که با طول دکل در یک خط نباشد دکل را در خطر جدی­ای قرار میدهد.

نکته کلیدی برای مطمئن شدن از این که کشش افقی شما ایمن است این است که برای آن آمادگی لازم را داشته باشید. و این به این معنی است که شما باید با یک اپراتور با تجربه و ماهر کار کنید. همچنین باید مطمئن شوید که جرثقیل به درستی کار میکند و در بهترین حالتش است.

با جرثقیل بارهای بیش از حد بلند نکنید

بنابر آمار منتشر شده در سایت­های رسمی 80 درصد حادثه­های ایجاد شده برای جرثقیلها ناشی از بلند کردن بارهای بسیار سنگین با جرثقیل­هایی است که کشش آن بار را ندارند. وقتی به جرثقیل فشار می­آید که وزنی بیش از آن چه برای آن طراحی شده است را بلند کند معمولا آن دستگاه خراب میشود. در بعضی موارد بار از قلاب جرثقیل رها میشود و روی افرادی که زیر جرثقیل کار میکنند می­افتد.

همانطور که حدث میزنید این حوادث آسیب­های شدیدی را به همراه دارد و حتی ممکن است موجب مرگ نیز شود.

مردم معمولا به دلایل متفاوتی بارهای زیاد را به جرثقیل­ها تحمیل میکنند. یکی از رایج ترین دلیل­ها این است که آنها از محدودیت­های جرثقیل خبر ندارند. اگر شما نمیدانید جرثقیلتان حداکثر توانایی بلند کردن چه وزنی را دارد ممکن است فشار زیادی به جرثقیل وارد کنید که آن را به خطر می­اندازد.

برای این که این اشتباه را شما انجام ندهید همیشه باید محدودیت­های جرثقیل را از شرکت اجاره دهنده آن سوال کنید و بپرسید دقیقا تا چه وزنی را یتوان با این جرثقیل بلند کرد. همچنین قبل از بلند کردن هر محموله باید از یک فرد حرفه­ای درخواست کنید که وزن محموله را تعیین کند و همچنین بگوید که بالا بردن این وزن امن است یا نه.

دلیل دیگری که مردم به جرثقیل­ها بار زیادی تحمیل میکنند این است که میخواهند پروژه را هر چه زودتر تمام کنند. آمار نشان میدهد که بسیاری از افراد سعی میکنند در لحظات آخر جرثقیل کرایه کنند. این نشان میدهد که آنها برای انجام کارشان که به لحظه آخر موکول شده عجله زیادی دارند. به همین دلیل آنها سعی میکنند مقدار زیادی بار را با تعداد دفعات کم جا به جا کنند.

بقیه مردم نیز میخواهند پول کمتری خرج کنند. به دلیل این که پول اجاره جرثقیل­ها با توجه به ساعاتی که شما از آن استفاده میکنید محاسبه میشود بعضی افراد میخواهند در کمترین زمان ممکن و بدون در نظر داشتن محدودیت­های جرثقیل کارشان را انجام دهد. و نتیجه این کار چه خواهد بود؟ آنها بار زیادی را به جرثقیل میزنند.

شما باید این کار را انجام ندهید و اگر نیاز دارید که جرثقیل کرایه کنید این کار را به لحظه آخر واگذار نکنید.

هنگام کار کردن در نزدیکی خطوط برق بسیار مواظب باشید

آیا میدانستید که بیش از نیمی از حوادث مربوط به جرثقیل زمانی رخ میدهد که دستگاه به خطوط برق برخورد میکند؟ هنگام جا به جایی ممکن است دکل جرثقیل با خطوط برق برخورد کرده و خساراتی را در پی داشته باشد.

برای این که از حوادث جلوگیری کنید باید مطمئن شوید که جرثقیل تا جای ممکن از خطوط برق فاصله دارد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که جرثقیل به وسیله یک فرد حرفه­ای هدایت میشود.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .