جهت اجاره جرثقیل کفی سه تن و 4 تن با شماره 09120443017 تماس بگیرید. جرثقیل های کفی برای حمل و جابجایی کانکس و انواع بار تا تا وزن سه کاربرد دارند. برای اجاره جرثقیل های 7 تن و بالاتر با شماره 09122503250 تماس بگیرید.

6 نكته برای جلوگیری از بروز حوادث در هنگام جا به جایی ماشین آلات سنگین با جرثقيل:

6 نكته برای جلوگیری از بروز حوادث در هنگام جا به جایی ماشین آلات سنگین با جرثقيل:

هنگام کار کردن با ماشین آلات سنگین همیشه ریسک بروز حوادث وجود دارد. زمانی که کارگران آسیب میبینند نه تنها زمان و پول شما را هدر میدهند بلکه در صورت جدی بودن آسیب شما مجبور میشوید که محل کارتان را ترک کنید.

در بعضی مواقع به دلایل مختلفی از شرکت­های حمل و نقل ماشین آلات سنگین شکایت میشود. اگر میخواهید بهترین شرکت را برای انجام کارتان بیابید به نکات زیر توجه کنید:

rigging services 0003

داشتن برنامه برای انتقال

بدون در نظر گرفتن تجربه چند ساله­تان که ممکن است در زمینه حمل و نقل ماشین آلات سنگین داشته باشید همیشه باید برای انجام این کار به صورت ایمن وقت گذاشته و برنامه بچینید. اولین چیزی که باید انجام دهید این است که تمامی پیچ­هایی را که یک مسیر کم ترافیک را از مبدا تا مقصدتان پیدا کنید.

دلیل این کار کاهش حداکثری وسیله­های نقلیه­ای است که راننده کامیون در راه میبیند. این کار همچنین احتمال برخورد ماشین آلات سنگین با مردم را نیز کاهش میدهد. همچنین با انجام دادن این کار سرعت جا به جایی ماشین آلات شما نیز به دلیل برخورد نکردن راننده با موانع متعدد بیشتر میشود.

حوادث زیادی در هنگام جا به جایی این گونه ماشین آلات گزارش شده­اند. این اتفاق­ها معمولا زمانی می­افتند که در مکان مورد نظر نقاط کوری وجود دارد. برای این که این گونه اتفاقات را تا حد ممکن کاهش دهید همیشه از یک فرد برای راهنمایی اپراتور دستگاه کمک بگیرید. این فرد همچنین باید هر گونه خطری را که احتمال وقوعش میرود را به اپراتور سریعا اطلاع دهد.

پوشیدن تجهیزات ایمنی در تمام مدت انجام کار

مردم معمولا هنگامی که کاری را شروع میکنند در رابطه با ایمنیشان حساس هستند اما با گذر زمان وقتی با کارشان بیشتر آشنا میشوند توصیه­های ایمنی را به کلی فراموش میکنند. هنگام جا به جا کردن ماشین آلات سنگین ایجاد اختلال در سیستم الکتریکی و همچنین سقوط اشیاء دو عاملی مخاطره آمیزی هستند که ممکن است خساراتی را به بار بیاورند.

تمام کارکنان مشغول به کار با ماشین آلات سنگین باید از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند. آنها باید از پوتین­های دارای فلز در قسمت جلویی آن استفاده کنند و همچنین باید از کلاه­های ایمنی، لباس­های شبرنگ و سایر لوازم ایمنی مورد نیاز استفاده کنند.

بارگیری و پیاده کردن ماشین­ آلات به طرز صحیح

ممکن است شما کارکنان و ابزار مناسبی داشته باشید اما اگر هنگام جا به جا کردن این نوع ماشین­ها دقت نکنید اوضاع برای شما به خوبی پیش نخواهد رفت. این را به یاد داشته باشید که جرثقیل یا کامیون را حتما باید در زمین صاف بارگیری کرد. دلیل این کار جلوگیری از حرکت اشیاء یا ماشین آلات از حرکت یا سر خوردن روی سطح شیب دار است.

قبل از شروع به بارگیری برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه حتما درباره محدودیت­های دستگاه اطلاع کافی داشته باشید. اگر کامیون میتواند به راحتی دستگاه را جا به جا کند مطمئن شوید که دستگاه در جای خود ثابت است و حرکت نمیکند.

خط­­های ارتباطی را باز بگذارید

برای مطمئن شدن از این که کار به درستی پیش میرود خط­های ارتباطی را باز نگه دارید. مطمئن شوید افرادی که دستگاه را جا به جا میکنند به راحتی میتوانند با یکدیگر و همچنین سایر افراد در محل ارتباط برقرار کنند.

بهترین شیوه برقراری ارتباط استفاده از ارتباطات رادیویی دو طرفه است. مطمئن شوید که دستگاه رادیویی به درستی کار میکند و هیچ گونه اختلالی وجود ندارد.

هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید

همانطور که در بالا اشاره شد ماشین آلات سنگین بسیار خطرناک هستند و هنگام کار و جابه­جایی آنها ممکن است هر اتفاقی بیفتد. برای آسودگی خاطر هیچ چیزی را بدون برنامه ریزی رها نکنید و آن را به شانس واگذار نکنید. قبل از این که دستگاه­ها را جابه­جا کنید حتما برق آنها را قطع کنید. دلیل این کار این است که از به کار افتادن ناگهانی این ماشین آلات هنگام جابه­جایی جلوگیری شود.

در شرایط استثنایی و خاص این نوع ماشین آلات برق ذخیره شده درون خود را آزاد میکنند. برای کنترل کردن اوضاع در این موقعیت­ها حتما پروتکل­هایی را از پیش تعیین کنید.

حرفه­ای باشید و ایمنی را اولویت اول خود قرار دهید

هنگامی که افراد میخواهند این نوع از ماشین­ها را جابه­جا کنند آنها این کار را به اولین شرکتی که این کار را برای آنها انجام میدهد واگذار نمیکنند و معمولا به دنبال یک شرکت دارای تخصص و حرفه­ای میگردند. یک شرکت معتبر برای این کار تمامی کامیون­ها و ابزار آلات مورد نیاز برای جابه­جایی بیشتر انواع ماشین آلات سنگین را دارد.

این شرکت­ همچنین افراد مناسب برای این کار را نیز در اختیار دارد. کارکنان باید به خوبی آموزش دیده باشند که بتوانند عملیات را در کمترین زمان ممکن و همچنین به طور ایمن انجام دهند.

شرکت­های با تجربه و حرفه­ای این اطمینان را به مشتری میدهند که محموله آنها سالم و سلامت به مقصد مورد نظر خواهد رسید. همچنین شرکت­های حرفه­ای بیمه هستند، به همین دلیل حتی اگر حادثه­ای رخ دهد جبران هزینه خسارت وارد شده به عهده مشتری یا شرکت نخواهد بود و بیمه آن را پرداخت خواهد کرد.

برای این که مشتری­های زیادی داشته باشید باید کامیون­های مناسبی را به همراه یک تیم حرفه­ای در اختیار داشته باشید و همچنین شرکتتان باید بیمه داشته باشد.

منبع: كرين رنتال كمپني

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .